Press "Enter" to skip to content

Relacja ze wspólnego eventu WHO RUN THE CODE? GIRLS!


July 24, 2015
96 Polski

To pierwszy raz w historii, kiedy wszystkie krakowskie organizacje, wspierające kobiety w IT połączyły się i stworzyły wspólny event. To efekt wspólnej pracy Geek Girls Carrots, Webmuses, Django Girls Kraków, Inicjatywy Jestem Informatyczką, Women in Technology
i ITberries.

poster by Milena Rózga

Nazwa eventu nazwiazuje do piosenki Beyonce “Who run the world”.

Na spotkaniu wystąpił gość specjalny – Patrycja Radaczyńska.
Patrycja z wykształcenia jest saksofonistką. W pół roku nauczyła się programować i obecnie pracuje jako developerka! Jest absolwentką wydziału “Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej”, w klasie saksofonu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po ukończeniu studiów spędziła kilka lat podróżując, mieszkając w różnych miejscach na świecie i ucząc się przeróżnych rzeczy. Dwa lata temu wzięła udział w Rails Girls Kraków i od tego czasu zaczęła się jej przygoda z kodowaniem, która trwa do dzisiaj. Aktualnie pracuje jako front-end developer w Creativestyle Polska.

Następnie rozpoczęła się część integracyjna.
Zdjęcia z wydarzenia autorstwa Jan Kraus.

Na imprezie można było zdobyć takie oto naklejki:

sticker by Milena Rózga

Celebrowaliśmy jedząc tort. Starczyło dla wszystkich :)

photo Jan Kraus

Zdjęcie grupowe organizatorek Women in Technology: Małgorzata Adamczyk, ja i Ewelina Chromińska.

photo Jan Kraus

Organizatorzy:

Geek Girls Carrots jest społecznością kobiet, które kochają nowe technologie. Misją naszej społeczności jest promowanie kobiet w IT, networking oraz samorozwój, ale przede wszystkim zachęcanie kobiet do podejmowania wyzwań w branżach związanych z nowymi technologiami. Działamy obecnie w 15 polskich miastach i w 12 za granicą. W Krakowie organizujemy spotkania i warsztaty od ponad dwóch lat.
https://gocarrots.org/

Inicjatywa Jestem Informatyczką to akcja promująca aktywność kobiet w obszarze IT. Celem spotkań jest pokazanie jak ciekawym zawodem jest praca informatyka, jakie możliwości rozwoju osobistego się za nim kryją i jak bogate życie zawodowe prowadzą informatycy. Zwłaszcza, kiedy są kobietami. Informatyczka stara się rozwijać nie tylko w aspekcie programistycznym czy technicznym, ale także docenia kompetencje miękkie. Inicjatywa działa pod skrzydłami Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
https://www.facebook.com/informatyczka/

Women In Technology to organizacja ceniona za wyjście naprzeciw problemom kobiet w IT. Celem grupy jest budowanie opinii, że kobieta może być pasjonatką i wybitną specjalistką techniczną. Women In Technology działa w 4 miastach Polski: w Krakowie, Warszawie, Katowicach oraz we Wrocławiu. Zrzeszamy kobiety o zainteresowaniach informatycznych, pomagamy im osiągać ich cele, wspieramy w wyzwaniach, które podejmują. Organizujemy również warsztaty pomagające wejść zupełnie nowym osobom w techniczny świat.
http://womenintechnology.pl/

WebMuses to społeczność zafascynowana branżą IT. Interesuje nas wszystko, co w sieci: od programowania po design. Dzielimy się wiedzą, umiejętnościami, pozytywną energią, organizujemy warsztaty, spotkania i grupy robocze.
http://www.webmus.es/pl

Django Girls ​to inicjatywa, której celem jest promowanie zróżnicowania w świecie technologii przez organizację jednodniowych darmowych warsztatów, w czasie których uczestniczki tworzą swoją pierwszą aplikację webową w Django. Wiemy, że nie da się nikogo nauczyć programować w ciągu jednego dnia, natomiast chcemy przełamać lody i pokazać radość z tworzenia oprogramowania oraz dać zastrzyk motywacyjny do podjęcia dalszej nauki. Korzystając z okazji, chciałyśmy ogłosić, że kolejna edycja warsztatów odbędzie się 23 sierpnia i już niedługo ruszą zapisy. Zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka i Twittera.
https://djangogirls.org/krakow/

Koło Naukowe ITberries ​działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zostało założone przez studentów socjologii. Zainteresowania członków wiążą się z szeroko pojętą tematyką Internetu i nowych technologii. Jest to miejsce dla każdego, kto łączy swoją przyszłość z Siecią, a także lubi przecierać niezbadane szlaki. ITberries pokazuje, że humaniści również świetnie odnajdują się w tych tematach. Chcemy przełamać stereotyp niepotrzebnego na rynku pracy humanisty. Pokazać (a nie tylko mówić), że jesteśmy potrzebni: w social media, przy projektowaniu stron internetowych, w e-commerce, przy tworzeniu nowych technologii i w wielu innych obszarach.
https://www.facebook.com/ITberries/

poster by Milena Rózga